Velež u 90. minuti izbjegao poraz, nastavljena velika kriza Širokog Brijega

Nogometaši Širokog Brijega i Veleža remizirali su u Posušju u 15. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno 2:2.

Nominalni domaćini, koji igraju van svog stadiona jer se trenutno renovira, poveli su već u osmoj minuti susreta. Ćavar je oduzeo loptu Suljiću, potom je povukao i pogodio udarcem s 15-ak metara.

Igralo se potom uglavnom između dva šesnaesterca, a budući da većih prilika nije bilo ostalo je 1:0 za Široki Brijeg na poluvremenu.

Već u četvrtoj minuti nastavka Velež je došao do izjednačenja nakon dobre akcije po desnoj strani. Na kraju je Haskić šutirao, a lopta se odbila do Puce koji je posprema u mrežu za 1:1.

Ipak, Široki Brijeg je u 66. minuti ponovo došao u vodstvo. Ponovo je strijelac bio Ćavar nakon što je fenomenalno pogodio suprotne rašnje s ivice šesnaesterca. Velež je pokušavao do kraja meča doći do novog izjednačenja, a do njega su došli u 90. minuti golom Pece. Široki Brijeg je tako nastavio pružati loše partije budući da već pet kola ne znaju za pobjedu.

Široki Brijeg je ostao na šestom mjestu Premijer lige BiH, dok je Velež na četvrtoj poziciji. U narednom kolu Široki gostuje GOŠK-u, dok će Velež dočekati Sarajevo.