RukometSport

Rukometaši Hrvatske u nastavku slomili Islanđane, Norvežani pobijedili Bjelorusiju

Rukometna reprezentacija Hrvatske očekivano je pobijedila Island, dok je Norveška bila sigurna protiv slabašne Bjelorusije u večerašnjim utakmicama 2. kola Evropskog prvenstva, koje se igra u Hrvatskoj.

Grupa A

Island – Hrvatska 22:29

Rukometaši Hrvatske pobijedili su u splitskoj Spaladium Areni u okviru 2. kola Evropskog prvenstva selekciju Islanda rezultatom 29:22.

Islanđani su se u prvom poluvremenu dobro nosili s favorizovanim domaćinom i imali su samo jedan gol zaostatka.

Međutim, u nastavku je Hrvatska zaigrala znatno bolje u odbrani i na kraju stigla do sigurne pobjede.

Hrvatsku je do pobjede nosio Cindrić sa sedam golova, dok je Štrlek postigao pet pogodaka.

Palmarsson je bio najefikasniji kod Islanđana s pet postignuta gola.

Grupa B

Norveška – Bjelorusija 33:28

Norveška je bez puno problema savladala Bjelorusiju rezultatom 33:28.

Već u prvom poluvremenu Norvežani su se postavili kao veliki favoriti i imali su tri gola prednosti.

Iako su se Bjelorusi trznuli u nastavku, Norveška nije dopustila iznenađenje i mirno su priveli utakmicu kraju.

Najbolji kod Norvežana bili su Gullerud, Bjornsen i Sagosen, koji su postigli po šest pogodaka.

Karalek je bio najbolji kod Bjelorusije s pet golova.