-TopSLIDEVisoko

Rukometaši Bosne pretrpjeli su dvadeseti ovosezonski poraz

Rukometaši Bosne pretrpjeli su dvadeseti ovosezonski poraz u susretu 26. kola PL BiH od ekipe Vogošće, rezultatom 26:27, na poluvremenu je rezultat glasio 12:14.

Susret je odigran u dvorani u Hadžićima i bio je treći, odnosno posljednji kojeg su Visočani morali organizirati izvan našeg grada, zbog sankcije nakon domaćeg duela protiv Slobode.

Vogošća je uoči duela s obzirom na dosadašnje rezultate i poziciju na tabeli imala ulogu favorita, ali je bila znatno rasterećenija, tako da smo se nadali da rukometaši Bosne mogu doći do toliko željene pobjede i primaknuti se na samo bod zaostatka za zonom spasa, odnosno brčanskom Lokomotivom, ali su gosti susret odigrali maksimalno angažovano i borbeno i u dramatičnoj završnici stigli do minimalne i zaslužene pobjede.

Nakon prvog dijela igre Vogošća je imala dva gola prednosti (12:14), da bi na početku drugog poluvremena stigla i do četiri gola prednost pri rezultatu 13:17.

Visočani su nakon toga zaigrali znatno bolje i napravili seriju 5:1 te stigli do izjednačenja, bilo je 18:18, da bi se u narednih nekoliko minuta igralo gol za gol, nakon čega je Vogošća uspjela povesti sa dva gola i gotovo do samog finiša održavati stečeno vodstvo.

Rukometaši Bosne su borbenom igrom ponovo stigli do poravnanja i kod rezultata 26:26, jasno je bilo da će posljednje minute utakmice biti infarktne i da će nijanse presuditi, slično kao u nedavnom dvomeču četvrtfinala Kupa BiH, kada je Vogošća slavila dvije minimalne pobjede identičnim rezultatom (28:27).

Nažalost po visočke navijače i igrače, tim Vogošće se bolje snašao u posljednjoj minuti susreta i postigavši gol uz dobru igru u odbrani stigao do minimalne pobjede sa konačnih 26:27.

Imala je Bosne posljednji napad na utakmici i sasvim dovoljno vremena da osvoji makar bod, ali promjene rezultata ipak nije bilo i sada je definitivno jasno da će visočki tim do posljednjeg kola strahovati oko opstanka u društvu najboljih bosanskohercegovačkih rukometnih ekipa i da će sama završnica sezone biti itekako neizvjesna.

Najefikasniji u visočkom timu je bio Berin Keso sa sedam golova, pet golova je postigao Mahir Burić, a po tri gola su dodali Nikola Bečejac i Haris Buljina.

U pobjedničkom timu po šest golova su postigli Elis Memić i Adis Hrbat, a Duško Čelica se četiri puta upisao u listu strijelaca.

U narednom, 27. kolu, koje se igra već tokom vikenda, Visočane očekuje teško gostovanje u Gračanici, a nakon toga duel u Visokom protiv otpisane Dervente.

Dakle, računica je jasna, do kraja sezone preostala su četiri kola, a za izboren opstanak Visočanima bi trebale biti dovoljne dvije domaće pobjede, protiv Dervente u 28. i Leotara u posljednjem, 30. kolu, naravno, pod uslovom da ekipa Lokomotive do kraja sezone zabilježi sve poraze, što je realno za očekivati.

U svakom slučaju, poraz od Vogošće odmah se mora zaboraviti i okrenuti se narednim izazovima, sezona se nastavlja ubrzanim tempom i nadamo se da tim iz našeg grada ima dovoljno snage da u narednim susretima prikupi dovoljan broj spasonosnih bodova od drugoligaškog ambisa.