Ronaldo ušao u historiju – Postigao pet golova u meču protiv Espanyola

Postigao pet golova u meču protiv Espanyola

Real Madrid u Barceloni postigli šest golova, fantastični Ronaldo ušao u historiju

Madridski Real  je slavio na gostovanju u Barceloni kod Espanyola sa visokih 0:6 uz pet golova sjajnog Cristiana Ronalda.

Portugalski reprezentativac je utakmicu otvorio sa tri uzastopna gola, a za postizanje hat-tricka bilo mu je potrebno manje od 15 minuta.  Prvo je u 7. minuti pogodio za 0:1, deset minuta poslije je uspješno realizovao penal, a u 20. minuti Ronaldo je kompletirao hat-trick. U 28. minuti pogodio je Karem Benzema

Svoj četvrti gol na meču Ronaldo je postigao u 61. minuti poslije asisetencije nesebičnog Balea. Portugalcu je to bio 229 gol u La Ligi kojim je postigao najbolji strijelac u historiji Real Madrida računajući domaće prvenstvo.

Cristiano Ronaldo je postigao novi pogodak u 81 minuti čime je dodatno učvrstio mjesto na listi najboljeg strijelca Kraljeva u Primeri.

Autor: A. Vr. – avaz.ba