Nogometašice SFK 2000 doživjele debakl na posljednjoj prepreci za Ligu prvaka

PRVA UTAKMICA

Nogometašice SFK 2000 poražene su danas na Grbavici u prvom susretu druge runde Lige prvaka za žene od Zuricha rezultatom 7:0.

Gošće do prednosti dolaze u 6. minuti kad Fabienne Humm šalje loptu u mrežu nakon dodavanja Seraine Piubel s desne strane. Ista igračica u 17. minuti uz dosta sreće postiže još jedan pogodak i udvostručuje prednost Zuricha.

Treći gol postiže Laura Vetterlein u 45. minuti preciznim udarcem iz slobodnog udarca sa oko 18 metara. U nastavku švicarski tim postiže još četiri gola.

Humm u 62. minuti nakon dobre akcije s peterca loptu šalje u mrežu, a Vetterlein u 80. minuti iz slobodnog udarca postiže sličan gol kao u finišu prvog poluvremena. Šesti pogodak postiže Oliwia Woś u 87. minuti šutem sa ivice kaznenog prostora, a u 90. Gloria Slišković nespretno reaguje i s peterca loptu skreće u sopstvenu mrežu.

SFK 2000 je nastupio u sastavu: Envera Hasanbegović (46. Almina Hodžić), Gloria Slišković, Amira Spahić, Đula Velagić (46. Alma Krajnić), Ena Šabanagić, Marija Ana Milinković, Alisa Spahić, Dajana Spasojević, Amela Kršo, Maja Jelčić (80. Alma Kamerić), Minela Gačanica.

Revanš je na programu 28. septembra u 19:30 sati u Schaffhausenu na stadionu LIPO Park, a već sada je izvjesno da će Zurich igrati grupnu fazu Lige prvaka.