RukometSportVisoko

RK Sloboda preko visočke Bosne u četvrtfinale Kupa BiH

Rukometaši Slobode drugi su četvrtfinalista Kupa Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su maloj dvorani Mejdan nadigrali i pobijedili visočku Bosnu Vispak rezultatom 37:33.

Prvo poluvrijeme igralo se gotovo bez odbrana na obje strane, igralo se gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a u posljednje tri minute Sloboda je uspjela da napravi prednost, koja se na kraju ispostavila ključnom u ovom meču. Tuzlaci su nakon prvog dijela vodili sa 18:15.

U nastavku meča Sloboda je kontrolisala utakmicu, a u 35. minuti je povela sa pet razlike (22:17). Poslije toga Bosna je jedino uspijevala da smanji na dva gola zaostatka, ali svaki put kad je imala napad za jedan razlike, nije ga iskoristila.

Slobodu su do pobjede vodili Davor Kadić i Arnad Hamzić sa po devet golova, dok je Emir Suhonjić dodao osam. U redovima Bosne Almir Osmanhodžić je postigao 10, a Emir Omanović devet pogodaka.