Revija golova na Otoci i pobjeda Mladosti

U susretu 6. kola BH Telecom Premijer lige BiH, Mladost DK je na Otoci savladala Olimpic sa 2:3.

Prvo poluvrijeme gotovo da nije donijelo ništa sve do 40. minute kada su na desnoj strani sjajno kombinovali Rizvanović i Galić, a na ubačaj Galića sam na petercu je ostao Husić kojem nije bilo teško da matira Banddvića za 0:1.

Drugi dio je bio mnogo bolji i sadržajniji, jer je već u 49. miniti Goran Brkić novim sjajnim golom sa 20 metara udvostručio prednost Mladosti i činilo se tada da je sve gotovo.

Ipak, Vukovi se nisu predavali, pa je već u 56. minuti nakon udarca Lelića i ne baš najbolje reakcije Hadžića rezultat smanjen na 1:2, a već u 60. minuti poslije igranja Isakovića rukom u svom kaznenom prostoru dosuđen je penal za Olimpic koji je u gol i poravnanje na 2:2 pretvorio kapiten Regoje.

Igralo se potom obostrano otvoreno, a u 73. minuti nakon kornera i gužve, kapiten gostiju Aladin Isaković je bio najprisebniji poslavši loptu u mrežu iz blizine za novo vodstvo Mladosti rezutatom 2:3. Do kraja Olimpic nije imao snage da dođe do novog gola, pa su gosti zasluženo odnijeli bodove.

Olimpic-Mladost 2:3 (Lelić 56’, Regoje 60’ pen. / Husić 40’, Brkić 49’, Isaković 73’)