Reprezentacija BiH osvojila četiri medalje na evropskom judo kupu u Beogradu

Evropski judo kup za seniore i seniorke, na kojem je nastupilo 250 takmičara iz 25 zemalja, održan je proteklog vikenda u Beogradu.

Reprezentacija BiH osvojila je zlatnu, srebrenu i dvije bronzane medalje, saopćeno je iz Judo saveza BiH. Najuspješnija je bila Larisa Cerić u kategoriji +78kg, koja je  treći put odbranila naslov pobjednice i ponovo zauzela prvo mjesto na Evropskoj rang listi.

Najmlađa učesnica kupa, sedamnaestogodišnja Aleksandra Samardžić osvojila je drugo mjesto u kategoriji -70kg, dok su Harun Sadiković (+100kg) i Rijad Dedeić (-90kg) osvojili treća mjesta.

Selektor reprezentacije BiH Branislav Crnogorac zadovoljan je nastupom svojih izabranika i nada se uspjehu na svjetskom prvenstvu za juniore, koje će biti održano krajem oktobra 2014.