Remi Željezničara i Radnika, ali sve je bilo u znaku sjećanja na Ivicu Osima

Gosti iz Bijeljine ispali

Na stadionu Grbavica danas je odigran meč 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Radnika. Završeno je remijem (1:1), ali rezultat je bio skroz u drugom planu.

Naravno, niko u Željezničaru nije imao drugo razmišljanje osim da se pobjedom oda počast legendarnom Ivici Osimu, ali sve je danas bilo u znaku čovjela koji nas je nažalost nedavno napustio, a koji je ostavio neizbrisiv trag u bh. sportu.

I sam početak utakmice bio je po posebnom zahtjevu u 19:21, što simbolizuje godinu osnivanja kluba, a navijači su u velikom broju došli da se na razne načine oproste od Osima.

Prije početka utakmice Grbavicu je nadletio avion s banerom na kojem je ispisana poruka za Osima, navijači su se upisivali u knjigu žalosti, a onda, kada je počeo susret, spektakularnom koreografijom na najbolji je način upućen posljednji pozdrav najvećem kojeg je ova država imala.

Na startu meča prilika za goste, ali Batar je glavom šutirao pored gola, da bi ubrzo na drugoj strani Sušić blokirao Malića. I onda u 11. minuti Malić ubacuje, a Subašić glavom pogađa za 1:0. Nakon toga je skinuo dres da oda počast Osimu.

Radnik je i pored primljenog gola nastavio da igra napadački, naravno nije gostima iz Bijeljine ni preostalo ništa drugo. U 27. minuti je Željo imao dobru šansu, ali je Ristanović na vrijeme izblokirao udarac Šehića.

Prvu šansu u nastavku meča imao je Hodžić, ali nije bio dovoljno precizan u 47. minuti. Njegov prezimenjak na golu Radnika u 59. minuti brani udarac Mekića. Imao je Vučenović dobru šansu u 70. minuti, mogao je da riješi pitanje pobjednika, ali je Hodžić sjajno intervenisao.

Radniku je napadačka igra na kraju donijela i bod. U 81. minuti je bivši napadač Sarajeva Haris Handžić pogodio za konačnih 1:1

I nakon gola je Radnik krenuo na sve ili ništa, a jednu šansu još imao je Handžić, no ostalo je 1:1. Batar je isključen kod gostiju, a Bekrić umalo da iz slobodnjaka donese pobjedu Plavima, no danas raspoloženi Hodžić je odbranio.

Radniku na kraju bod nije bio dovoljan i matematički se dva kola prije kraja oprostio od Premijer lige, a Željezničar je ostao šesti s 40 bodova. U narednoj sedmici igra s Borcem zaostalu utakmicu.

Željezničar – Radnik 1:1

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Malić, Kosorić, Cocalić, Mekić, Gasal, Štilić, Beća, Galić, Hodžić, Resić.

RADNIK BIJELJINA: Hodžić, Nikić, Batar, Urošević, Sušić, Blagojević, Ristanović, Škrijelj, Živković, Đorić, Todorov.