Rekord prvaka Evrope, Wernerova bruka, Albanci na sedmom nebu, Makedonci posustaju

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Odigrane su preostale utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo planirane za septembar. Na 11 susreta u terminu od 20:45 nije bilo većih iznenađenja.

Italija je sa visokih 5:0 pobijedila Litvaniju te je stigla do novog rekorda. Prvaci Evrope su vezali 37 mečeva bez poraza. Posljednji put su poraženi u septembru 2018. godine od Portugala.

Azzurri su odigrali fantastično prvo poluvrijeme kada su zabili četiri gola, a dvostruki strijelac je bio Kean. Njegov drugi gol pogledajte ovdje. U nastavku je strijelac bio i Di Lorenzo.

Izabranicima Roberta Mancinija je išao i drugi rezultat iz grupe C. Sjeverna Irska i Švicarska su odigrale 0:0. Tragičar je bio Haris Seferović koji je u prvom poluvremenu promašio penal.

U grupi J Nijemci su sa visokih 0:4 savladali Island, ali je susret na neki način obilježio veliki promašaj Wernera. Napadač Chelseaja plaćen 53. miliona sa nekoliko metara nije uspio plasirati mrežu u s nekoliko metara. Promašaj pogledajte ovdje.

Werner se na kraju iskupio u 89. minuti kada je postavio konačan rezultat. Među strijelce su se prethodno upisali Gnabry, Rudiger i Sane.

U Skoplju je Sjeverna Makedonija odigrala 0:0 sa Rumunijom te nakon tri remija u septembru čini se da počinje da posustaje jer nije iskorišten kiks Armenije protiv Lihtenštajna (1:1) u borbi za drugo mjesto. Nijemci su prvi.

Albanija je sa 5:0 počastila San Marino te izbila na fantastično drugo mjesto u grupi I. Albanci za trenutnu poziciju trebaju zahvaliti i Engleskoj koja je odigrala 1:1 u gostima s Poljskom. Englezi su i dalje prvi.

Vodili su Englezi fenomenalnim golom Kanea u gostima do sudijske nadokande. Gol napadača Tottenhama pogledajte ovdje. U posljednjim momentima za 1:1 zabio je Szymanski.

Belgija je u grupi E s minimalnih 0:1 pobijedila Bjelorusiju te suvereno korača ka Svjetskom prvenstvu. Na ruku im je išao i rezultat susreta Vels – Estonija 0:0.

U igru za direktan plasman na Mundijal iz grupe B vratila se i Španija poslije pobjede nad Kosovom (0:2) i to poslije poraza Švedske na gostovanju u Grčkoj (2:1).