Real slavio protiv nemoćnog Intera, Bayern osigurao mjesto u osmini finala

Mečevi 4. kola Lige prvaka

Fudbaleri Real Madrida večeras su u gostima pobijedili Inter sa 2:0 u meču četvrtog kola grupne faze Lige prvaka.

Kraljevski klub je lakše od očekivanog došao do pobjede na Meazzi i vratio se u borbu za prvo mjesto u grupi, a Interu su sada ostale samo teoretske šanse da se može plasirati u nokaut fazu ovog takmičenja.

Utakmica za Real je odlično počela nakon što je Barella faulirao Nacha, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Loptu u ruke uzeo je Eden Hazard koji je pogodio za 1:0.

Svi nizbrdo za Inter je krenulo u 32. minuti. Vidal je pao u kaznenom prostoru i tražio je penal, ali je Taylor samo odmahnuo rukama. Čileanac je žestoko prigovarao, a engleski sudija mu je u nekoliko sekundi pokazao dva žuta, odnosno crveni karton.

To je dosta olakšalo posao Real Madridu jer se Inter mučio s igračem manje da ozbiljnije zaprijeti. Sve je bilo riješeno u ovom meču u 59. minuti kada je Hakimi postigao autogol i tako postavio konačnih 2:0 za goste.

U ovog grupi prvi je Gladbach sa osam bodova, a bod manje sada ima Real Madrid. Treći je Shakhtar sa četiri, a Inter je posljednji sa svega dva boda iz četiri utakmice.

Zanimljivo je večeras bilo i u grupi A gdje je Bayern na svom terenu pobijedio Salzburg sa 3:1 i osigurao mjesto u osmini finala.

Bayern je poveo u 42. minuti golom Lewandowskog, a domaći su udvostručili prednost početkom drugog dijela kada je svoju mrežu zatresao Wober.

Na semaforu je 3:0 bilo u 68. minuti, a u listu strijelaca upisao se Sane. Konačnih 3:1 postavio je Berisha pet minuta kasnije kada je postigao utješni pogodak za svoj tim.

Iznenađenje u ovoj grupi večeras smo vidjeli u Madridu gdje su igrali Atletico i Lokomotiv iz Moskve, a susret je na kraju završen bez golova.

Bayern je prvi u grupi sa 12 bodova, a drugoplasirani Atletico ima pet. Lokomotiv je osvojio tri, a posljednji je Salzburg s jednim bodom.