Real nezaboravnim preokretom bacio City u očaj i otišao u finale!

Noć koja se nikad neće ponoviti

Real Madrid plasirao se u finale Lige prvaka nakon što je večeras u nezaboravnoj utakmici nakon produžetaka savladao Manchester City s 3:1.

Tim Pepa Guardiole večeras je poprilično uspavao Kraljeve. Igrali su na dosadnu utakmicu, imali su Građani prednost od 1:0 u 90. minuti, ali još jednom su Kraljevi pokazali da imaju devet života i uspjeli su u nadoknadi izboriti produžetke, a zatim i ostvariti plasman u finale.

Prvo poluvrijeme ovog duela nije ponudio spektakl kao što je to bio slučaj u prvom meču. City je bio bolji tim na terenu, imali su gosti nekoliko dobrih pokušaja, ali Courtois se nije dao iznenaditi.

U 20. minuti meča Bernardo Silva je u odličnoj šansi. Šutirao je, ali golman Kraljeva sjajno brani.

To je bila i najbolja šansa u prvom dijelu. City je taj koji je imao još nekoliko solidnih napada, Real je imao pokušaj preko Viniciusa, no sve je to bilo skromno i na odmor se odlazi bez golova.

Drugo poluvrijeme počinje velikom šansom za Vinicusa. Mladi Brazilac je promašio prazan gol sa samo nekoliko metara.

Uvodna furija domaćeg sastava nije nastavljena. Ubrzo je City ponovo smirio igru i dosta dugo ništa se nije dešavalo na terenu Santiago Bernabeua.

Iz uspavanke stiže buđenje u 73. minuti. Bernardo je povukao kontru, uposlio je je Riyada Mahreza, a ovaj sjajno pogađa za prednost Cityja od 1:0.

Do kraja meča većinom je viđena uspavanka. Tim Pepa Guardiole potpuno je zaustavio domaće i Kraljevi nisu pokazali apsolutno ništa. Prednost gostiju mogla je biti i veća da je Grealish imao sreće. Imao je dvije stopostotne šanse, no rezultat se nije mijenjao.

A onda ludilo u nadoknadi. Prvo je u 90. minuti Rodrygo iskoristio asistenciju Benzeme za 1:1, a zatim u drugoj minuti nadoknade mladi Brazilac koristi ubačaj Asensija i zabija za 2:1 za erupciju na Bernabeu.

U preostalih nekoliko minuta nadoknade oba tima imaju velike šanse da odu u finale, ali nakon svega se otišlo u produžetke.

Ludilo se nastavilo u uvodnim minutama prvog produžetka. Dosuđen je penal u 93. minuti nakon što je Dias srušio Benzemu, a Karim pogađa za nevjerovatnih 3:1.

City je potom krenuo naprijed. Potpuno šokirani tražili su put ka golu, ali nije ih išlo. Tek u finišu prvog produžetka Građani stvaraju šansu, Courtois vadi udarac Diasa, a zatim Fernandinho kasni na loptu.

U drugom produžetku Kraljevi su ti koji su uspješno kontrolisali igru. Uspjeli su zaustaviti City i na kraju slave plasman u finale gdje ih čeka duel s Liverpoolom.

Finale Lige prvaka na rasporedu je 28. maja na Stade de France u Parizu.