Real Madrid se provukao u četvrtfinale Lige prvaka

Fudbaleri Real Madrida provukli su se u večerašnjem revanš susretu osmine finala Lige prvaka. Odigrali su jako lošu utakmicu, ali remi od 1:1 bio je dovoljan za prolaz u četvrtfinale ovog takmičenja.

Prvih petnaest minuta utakmice nije ponudilo mnogo, a u 16. minuti Leipzig je imao sjajnu priliku da dođe do vodstva.

Luis Openda je dočekao jedan centaršut u kaznenom prostoru Real Madrida, šutirao je, ali je lopta otišla malo pored gola.

Openda je imao još dvije sjajne prilike u prvom dijelu utakmice, a posebno se izdvaja ona iz 42. minute kada je sa nekoliko metara šutirao pored gola.

Osim toga i Xavi Simons je u posljednjim trenucima prvog poluvremena imao dobru šansu, ali ni on nije uspio postići gol.

Igrači Real Madrida u prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan jedini udarac ka okviru gola gostiju i zbog toga su dobili velike zvižduke od svojih navijača.

Na otvaranju drugog poluvremena ponovo Openda u šansi. Igrala se 48. minuta kada je Lunin spriječio napadača gostiju da postigne gol.

Do vodstva prvi stiže Real Madrid i to iz svoje prve prilike na ovoj utakmici. Igrala se 65. minuta kada je Vinicus Junior matirao golmana Leipziga.

Samo tri minute Raum centrira, a Orban je loptu pospremio u mrežu domaće ekipe i tako je stvari vratio na početak.

U samoj završnici utakmice prava drama. Prvo je u 89. minuti Rodrygo imao šansu jedan na jedan sa golmanom gostiju, ali je to Gulacsi dobro odbranio.

Mogao je Leipzig do prednosti od 2:1 u 92. minuti. Olmo je primio loptu u kaznenom prostoru, sjajno šutirao, ali je pogodio prečku.

Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio i Real Madrid se provukao u četvrtfinale Lige prvaka.