Real Madrid i Juventus u finalu Lige prvaka

U finalu Lige prvaka u Cardiffu 3. juna na Millenium stadionu sastat će se Juventus i Real Madrid.

Kraljevski klub je večeras na Vicente Calderonu poražen od Atletico Madrida rezultatom 2:1, ali i pored toga uspjeli su doći do velikog finala zahvaljujući pobjedi u prvoj utakmici prije osam dana na Santiago Bernabeu kada je bilo 3:0.

Utakmica za izabranike Diega Simeonea počela je na sjajan način. Nakon nekoliko odličnih šansi i odbrana Keylora Navasa, Atletico je došao u vodstvo u 12. minuti kada je nakon kornera Gabija najviši u skoku bio Saul.

Svega četiri minute kasnije Vicente Calderon je proključao. Varane je nepropisno zaustavio Torresa u kaznenom prostoru, a sudija Cekir je sasvim opravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran iz penala bio je Griezmann.

I kada se činilo da će prvo poluvrijeme završiti vodstvom Atletica od 2:0 desila se prava minijatura u režiji Benzeme, koji je nanizao tri defanzivca domaćeg tima, a završni strijelac je bio Isco.

U drugom poluvremenu Real Madrid očigledno zadovoljan rezultatom bazirao se na odbranu, ali i iz kontri i polukontri pokušao ugroziti Oblaka.

Treba izdvojiti šanse Isca i Ronalda na samom početku drugog dijela utakmice.

Mogao je Atletico i do trećeg gola u 66. minuti, ali samo zahvaljujući Navasu nije bilo promjene rezultata. Prvo je reprezentativni golman Kostarike odbranio pokušaj Carassca, a isto je učinio i kada je na odbijenu loptu natrčao Gameiro.

Gamieiro je također bio u glavnoj ulozi u 77. minuti kada je francuski reprezentativac sa svega nekoliko centimetara promašio prazan gol.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja i susret je završio pirovom pobjedom Atletica rezultatom 2:1.