Manchester City prvak svijeta!

U kolekciju trofeja Manchester City je večeras dodao i titulu prvaka svijeta, osvojivši FIFA klupsko prvenstvo i tako su na sjajan način završili nevjerovatnu 2023. godinu.

Građani su u finalu odigranom u Džedi na stadionu King Abdullah savladali osvajača Copa Libertadores brazilski Flumiense sa visokih 4:0.

Meč nije mogao bolje početi za aktuelne osvajače Lige prvaka. U prvoj minuti Alvarez pogađa za 1:0.

Rani pogodak engleskog tima kao da je uzdrmao Brazilce, a u 27. minuti Nino postiže autogol za 2:0 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča u 52. minuti velika prilika za City, šutirao je Foden, lopta odlazi malo pored gola golmana Fabia.

Nakon toga dvije dobre prilike pred oba gola. Lewis u 60. minuti propušta šansu za City, a Xavier u 67. minuti nije iskoristio priliku za Flumiense.

U 72. minuti utakmice sve je bilo gotovo. Foden je bio sada precizniji i pogodio za 3:0, a Alvarez je nakon gola upisao i asistenciju na večerašnjoj utakmici.

Alvarez je fenomenalnu partiju krunisao još jednim pogotkom u 89. minuti za konačnih i velikih 4:0.

Tako je Manchester City po prvi put u klupskoj historiji osvojio i trofej namijenjen klupskom prvaku svijetu.