Razigrana Stupčanica ne odustaje od plasmana u elitu; Čelik poražen pred svojim navijačima

DUELI PRVE LIGE FBIH

Nogometaši Stupčanice upisali su novu pobjedu u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, ovoga puta nad ekipom Budućnosti iz Banovića rezultatom 3:1, te tako nastavili držati korak za Slobodom.

Činilo se da je Stupčanica izgubila korak za plasmanom u Wwin ligu BiH, ali je neočekivani kiks Tuzlaka u posljednjem kolu vratio Olovljane u igru. Danas su pobjedom nad Budućnosti vratili zaostatak na pet bodova, a ostalo je još sedam kola do kraja i sve je i dalje otvoreno.

Stupčanica je danas slavila na krilima Fijada Mehanovića, koji je postigao po jedan gol u oba poluvremena, a u strijelce se upisao i Stefan Božić za vrlo laku pobjedu domaćeg tima.

Utješni gol za goste iz Banovića postigao je Ismaila Diallo u samoj završnici utakmice.

Istovremeno, nogometaši Čelika poraženi su od Bratstva rezultatom 1:0 na svom terenu, a jedini gol na utakmici postigao je Edis Smajić.

Najviše uzbuđenja vidjeli smo u Gornjem Rahiću gdje je istoimeni domaćin slavio nakon preokreta protiv TOŠK-a iz Tešnja rezultatom 2:1.Goste je u vodstvo doveo Irman Sejmenović golom u 10. minuti, ali je duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena poravnao Ali Mahmud za 1:1. U samom finišu susreta Eldin Mehmedović pogađa za veliko slavlje u Gornjem Rahiću.