EURO U17: BiH u drugom kolu poražena od Njemačke 1:3

Drugo kolo Grupe B

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od Njemačke u drugom kolu Grupe B Evropskog prvenstva. Nijemci su na kraju slavili sa 3:1, iako su naši fudbaleri prvi došli u vodstvo.

Bh. kadeti poveli su već u 2. minuti autogolom Toma Baacka.

No, vodstvo naših momaka nije dugo trajalo jer je u 17. minuti sa bijele tačke izjednačio Atakan Akkaynak.
Njemačka je do potpunog preokreta došla u 66. minuti preko Ottoa, da bi isti igrač šest minuta kasnije svom timu donio vodstvo 3:1, što se ispostavilo kao konačan rezultat meča.

Treba napomenuti da je BiH od 41. minute igrala sa igračem manje jer je isključen Rijad Sadiku.

Podsjećamo, u prvom susretu BiH je poražena od Austrije sa 0:2, pa smo današnjim porazom izgubili sve šanse za plasman u četvrtfinale.