Poznati svi učesnici četvrtfinala Kupa BiH

Fudbaleri Sarajeva su zahvaljujući trijumfu (3:1) u revanš susretu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine protiv Slavije i zbog rezultata iz prve utakmice (1:4 op.a) ostvarili plasman u četvrtfinale.

Ono što je zanimljivo jeste da je u ovom susretu na terenu bilo čak devet mladih fudbalera iz omladinskog pogona kluba sa Koševa. Već u sedmoj minuti susreta domaći su imali veliku šansu, ali je pokušaj Osmanovića pogodio prečku gola Lučića da bi u 19. minuti susreta pokušao Kovačević nakon kornera, ali golman Slavije ponovo brani.

Dvije minute poslije gosti su došli u vodstvo eurogolom Vejnovića sa preko 30 metara da bi dvije minute poslije pokušao Ikande, ali promjene rezultata nije bilo. U 35. minuti susreta Osmanović je izašao sam na Lučića koji mu brani udarac da bi u nastavku akcije lopta došla do Čatakovića, ali jedan igrač Slavije spašava loptu sa gol linije.

Konačno, Bordo klub stiže do izjednačenja u 42. minuti susreta, a strijelac je Osmanović nakon odlične asistencije Čatakovića. U 49. minuti susreta lijepa akcija Sarajeva, ali Okić je izblokiran u dobroj situaciji da bi nakon tačno sat vremena igre Berberović šutirao preko gola Lučića, a svega minutu kasnije Hebibović je sve sam uradio, ali šutirao je preko gola.

Novu dobru šansu imalo je Sarajevo u 62. minuti kada je Ikande je lijepo izbacio Okića, ali napadač Sarajeva je šutirao pored gola da bi već u narednom napadu Sarajevo povelo. Okić je sa lijeve strane ubacio za Herića, a maldi igrač Sarajeva iz blizine pogodio.

U 75. minuti susreta Sarajevo je moglo povećati svoju prednost, ali je pokušaj Osmanovića koji se našao sam ispred Lučića otišao pored gola. Četiri minute prije isteka konačnih 90 velika šansa za Ikandea, ali pogodio je samo vanjski dio mreže da bi minutu kasnije konačan rezultat utakmice postavio Veladžić.

Danas je odigrano 7 uzvratnih utakmica, svi su igrali u 13:30 sati i reklo bi se da nije bilo iznenađenja.

Bratstvo – Borac * (0-2)
* FK Radnički – Travnik (1-0)
GOŠK – Željezničar * (0-1)
* Mladost DK – Novi Grad (7-0)
* Radnik – Kakanj (7-1)
* Sarajevo – Slavija (3-1)
* Sloboda – Čelik (2-1)