Nogomet: Široki B. bolji od Željezničara i po drugi put osvajač Kupa BiH

Večeras je na stadionu „Pecara“ odigran revanš susret finala Kup-a BiH u kojem je domaći Široki Brijeg pobijedio Željezničar nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom dijelu susreta rezultat je glasio 1:1, kao i u prvom meču na „Grbavici“.

Široki Brijeg je poveo u 63. minuti susreta, a strijelac je bio Wagner Santos Lago. Izjednačenje Željezničaru donio je Šaban Pehilj u 90. minuti. Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojem su se bolje snašli domaći igraći pobijedivši sa 5:4.

U udarcima s bijele tačke Širokobriježani su krenuli uspješno i poveli s 3:0 golovima Šilića, Kordića i Wagnera. S druge strane, neprecizni su bili Pehilj i Adilović, a prvi pogodak za Željezničar postigao je Benjamin Čolić.

Prvu “meč loptu” za Široki Brijeg propustio je Ješe čiji udarac je odbranio golman Željezničara Antolović, a prednost domaćih smanjio je Stanić. Zlomislić također nije bio precizan u petoj seriji, a Hasanović je pogodio za izjednačenje.

U šestoj seriji precizni su bili Džidić i Smajić, dok je Landeka u sedmoj seriji pogodio za vodstvo Širokog, a Bilobrk odbranio udarac Svrake za titulu Širokobriježana, koji su večerašnjom pobjedom onemogućili Željezničar da drugu godinu zaredom osvoji duplu krunu.

Široki – Željezničar 6:5 (1:1)

ŠIROKI BRIJEG:  Bilobrk, Ljubić, I. Džidić, Ješe, Bertoša, Ivanković (90. Šilić), Zlomislić, Ćorić (82. Serdarušić), Wagner, Roskam (55. Landeka), Kordić. Trener: Slaven Musa.

ŽELJEZNIČAR: Antolović, E. Čolić, Bogičević, Adilović, Stanić, Selimović (68. Smajić), B. Čolić, Vasilić, Svraka, Jamak (83. Hasanović), Tomić (83. Pehilj). Trener: Amar Osim.