Raj za oči na Ceramici: Villarreal – Liverpool 2:3

Golman “prodao” Villarreal: Nestvarne greške Rullija i dva lica obje ekipe za finale Liverpoola!
Raj za oči na Ceramici

Liverpool je prvi finalista Lige prvaka!

Nakon pobjede od 2:0 na Anfieldu u prvoj utakmici, Redsi su slavili 2:3 u revanšu na Ceramici protiv Villarreala i zakazali finale u Parizu.

Početak utakmice kao iz snova za navijače Villarreala i neutralne posmatrače – Žuta podmornica je stigla do vodstva i tako otvorila utakmicu i obećala vrhunsku predstavu.

Capoue je ispratio jedan centaršut, sjajno vratio loptu, a Dia pogađa za 1:0. Taj gol pogledajte klikom OVDJE.

Desetak minuta kasnije Parejo je propustio šansu da anulira prednost Liverpoola, pucao je pored gola.

U 16. minuti nova šansa za Villarreal, ali je šut glavom Morena izblokiran.

Osam minuta od pauze Alisson ruši Lo Celsa, ali na iznenađenje mnogih penala nije bilo. Tu situaciju možete vidjeti OVDJE.

Ipak, inat je proradio i samo nekoliko minuta nakon toga Capoue centrira, a Coquelin pogađa za 2:0 koje je obećalo sjajno drugo poluvrijeme, a možda i produžetke. Drugi gol danas pogledajte OVDJE

Reagovao je Jurgen Klopp na poluvremenu i u igru umjesto Jote poslao Diaza što se ispostavilo kao pravi potez i jednostavno smo gledali druga lica Villarreala i Liverpoola.

U 62. minuti 2:1. Salah je sjajno dodao jednu loptu do Fabinha koji koristi grešku Rullija i pogađa mu kroz noge. Brazilčev gol pogledajte OVDJE

Novi gol kroz noge, iz dosta bliže situacije, Rulli prima u 67. minuti, a strijelac upravo rezervista Diaz čiji gol OVDJE možete vidjeti.

Nisu Redsi tu stali s golovima, ali ni Rulli s greškama. Potpuno bespotrebno istrčao je na jednu loptu, promašio je, a to koristi Mane i lagano pogađa za preokoret i pobjedu od 2:3.

Villarreal je ovu utakmicu završio s 10 igrača jer je Capoue u 86. minuti dobio drugi žuti karton.

Finale u Parizu se igra 28. maja, a Liverpool će tamo igrati protiv boljeg iz dvomeča Real Madrid – Manchester City. Ovi timovi svoj revanš igraju sutra, a podsjetimo da je City u prvoj utakmici slavio s 4:3.

Polufinale Lige prvaka, revanš:

Villarreal – Liverpool 2:3 (Dia 3’, Coquelin 41’; Fabinho 61’, Diaz 67’, Mane 75’)