Ragbi: BIH – Norveška 16:10

– Seniorska ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je novu pobjedu, u okviru Evropskog prvenstva – grupa 2D, savladavši reprezentaciju Norveške sa 16:10 (poluvrijeme 3:3).

Do značajne pobjede bh. ragbijaši su došli u posljednjim minutama utakmice, kada su odigrali brilijantnu akciju iz svog prostora odbrane i nakon nekoliko odličnih dodavanja više igrača iskusni Sabahudin Subašić je postigao zgoditak, koji je Vehabović potvrdio iz pretvaranja.

Naši internacionalci – ”Francuz” Vehabović je postigao 11 poena, a ”Slovenac” Subašić pet poena, dok su strijelci za Norvežane bili Cummins i Solli s po pet poena.

Na prvenstvenoj tabeli i dalje je u vodstvu selekcija Bosne i Hercegovine sa 18 bodova, druga je Turska, a treća Norveška – obje s po šest bodova, dok četvrta Finska i peta Bugarska imaju po pet bodova.