U povodu obilježavanja 25. novembra – Dana državnosti Bosne i Hercegovine, Javna ustanova „Centar za kulturu, sport i informisanje“ Visoko sa Franjevačkom klasičnom gimnazijom Visoko, Agencijom „Vikus“ i Sportskim bilijarskim klubom „Mezz“ uz saradnju svih osnovnih i srednjih škola sa područja grada Visoko organizira jedinstvenu sportsku manifestaciju “Visoko 2021” u periodu od 22.11 do 26.11.2021. godine.
Preko 600 mladih Visočana koji će predstavljati svoje škole imat će priliku da se takmiči u malom nogometu, rukometu, odbojci, košarci i bilijaru. Sve manifestacije će se realizirati u KSC „Mladost“ Visoko i Franjevačkoj sportskoj dvorani.
Prvoga dana, u ponedjeljak, 22. novembra igrat će malonogometni turnir u KSC-u Mladost za osnovne škole sa početkom u 9 sati i 30 minuta.
Drugoga dana, u utorak, 23. novembra, u KSC-u Mladost će biti odigran odbojkaški turnir u muškoj i ženskoj konkurenciji za osnovne škole sa početkom u 9 sati i 30 minuta.
Istoga dana, u dvorani Franjevačke klasične gimnazije je planiran odbojkaški i košarkaški turnir za srednjoškolce sa početkom u 14 sati.
Četvrtak, 25. novembar je rezervisan za rukomet, kao i za turnir u bilijaru koji će biti održan u prostorijama Sportskog bilijarskog kluba Mezz na adresi: Musala 2, Visoko od 19 sati.
Generalni pokrovitelj ove sportske manifestacije je Grad Visoko.
SATNICA TURNIR OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA “VISOKO 2021”
22.11.2021- Ponedeljak- KSC „Mladost“ Visoko : mali nogomet za osnovne škole
-9:00 Tehnički sastanak( izvlačenje grupa)
-9:30 Početak takmičenja grupe
-11:30 polufinalne utakmice
-12:10 utakmica za 3.mjesto
-12:30 Finale
-13:00 Podjela pehara
23.11.2021-Utorak-KSC „Mladost“ Visoko : odbojka za dječake i djevojčice osnovnih škola
-9.00 Tehnički sastanak (izvlačenje grupa)
-9:30 Početak takmičenja grupe (Ž)
-12:30 Utakmica za 3.mjesto (Ž)
-13:00 Finale (Ž)
Napomena: Pobjednici grupa za 1.mjesto , drugoplasirani u grupama za 3.mjesto
-13:30 Početak takmičenja grupe (M)
-16:00 Utakmica za 3.mjesto (M)
-16:30 Finale (M)
-17:00 Podjela pehara
Napomena: Pobjednici grupa za 1.mjesto , drugoplasirani u grupama za 3.mjesto , grupa B će biti sa dvije ekipe.
- 23.11.2021-Utorak-Franjevačka klasična gimnazija : košarka i odbojka za srednje škole.
-13:30 Tehnički sastanak( izvlačenje grupa)
-14:00 odbojka (Ž) 1/2 finale
-14:40 košarka (M) 1/2 finale
-15:30 odbojka (Ž) za 3.mjesto (poraženi iz 1/2 finala)
-16:00 odbojka (Ž) finale
-16:40 košarka (M) za 3.mjesto (poraženi iz 1/2 finala)
-17:00 košarka (M) finale
-17:30 podjela pehara
RTV Visoko