PSG u sudijskoj nadoknadi do pobjede, Manchester City razbio Sporting

Prvi meč osmine finala Lige prvaka između PSG-a i Real Madrida je bio sve osim spektakularan.

Susret od kojeg se mnogo očekivalo je na kraju završen s minimalnom pobjedom domaćih – 1:0. Uglavnom je PSG napadao, a Real Madrid se branio.

U 62. minuti najbolja moguća prilika za domaće. Opravdano je dosuđen penal nakon prekršaja Carvajala nad Mbappeom. Messi je šutirao, a Courtois odbranio.

Mbappe je imao posljednju riječ na meču nakon što je sjajno pogodio duboko u sudijskoj nadoknadi za konačnih 1:0.

Manchester City je silovito krenuo u nokaut fazu Lige prvaka i već u prvoj utakmici osmine finala pokazao Sportingu da nemaju šta tražiti u ovom dvomeču.

Izabranici Pepa Guardiole odigrali su atomski meč, a na poluvremenu su već imali prednost od 0:4.

Počelo je sve u sedmoj minuti kada je Mahrez pogodio za 0:1, a gol je priznat nakon pregledavanja VAR-a.

U 17. minuti Silva lijepim pogotkom povećava vodstvo gostiju na 0:2. Totalni debakl domaćina potvrdio je Foden golom u 32. minuti, a asistent je bio večeras sjajni Mahrez.

Da poluvrijeme bude prava noćna mora za Lavove pobrinuo se Silva sa svojim drugim pogotkom u 45. minuti za 0:4.

U nastavku ista slika na terenu i jednostavno večerašnja utakmica je bila jednosmjerna ulica.

City nije povlačio ručnu, a u 50. minuti poništen je pogodak Silvi nakon pregledavan ja VAR-a.

Ipak u 58 minuti nije bilo spasa za Sporting kada je Sterling pogodio za 0:5 na asistenciju raspoloženog Silve.

Nakon gola Sterlinga još nekoliko šansi za City, ali u Sportingu mogu biti sretni što nisu primili još koji pogodak do kraja i ostalo je 0:5.

Građani su tako i prije revanša na Etihadu dali odgovor na pitanje prvog četvrtfinaliste ovosezonske Lige prvaka.