Hrabro Sarajevo izborilo remi (2:2) u Italiji protiv favorizovane Atalante

Nogometaši Atalante i Sarajeva remizirali su 2:2 u Reggio Emiliji u sjajnoj prvoj utakmici drugog pretkola kvalifikacija za Evropsku ligu.

Favorizovani Italijani su poveli već u 11. minuti susreta, kada je Toloi pogodio na asistenciju Masiella.

Domaći su dominirali tokom prvog poluvremena, dok je ekipe Husrefa Musemića, kako je i najavljivala, svoju šansu tražila iz kontranapada.

Sjajno je branio golman Pavlović, ali je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Bordo tim ipak primio gol nakon gužve u šesnaestercu. Strijelac je bio Pessina.

Atalanta je i u nastavku meča dominirala u posjedu lopte i broju kreiranih prilika, ali hrabro Sarajevo je stiglo do dva izuzetno važna pogotka.

Prvo je rezervista Handžić smanjio rezultat u 67. minuti nakon sjajnog prodora i centaršuta Adukora.

Totalni šok za domaće, ali i veliko slavlje za oko 300 gostujućih navijača koji su doputovali u Italiju, uslijedilo je pet minuta kasnije, kada je Šišić iz drugog pokušaja poravnao rezultat.

Do kraja meča nije bilo promjena i ostalo je odličnih 2:2 za Bordo tim.

Sarajevo sada ima aktivan rezultat u pokušaju prolaska u narednu rundu, a današnja predstava je svakako poziv svim navijačima Bordo tima da pohode stadion Asim Ferhatović Hase u revanšu za sedam dana.