-TopSLIDEOstali sportoviSportVideoVisoko

BJJ Arena Visoko opet na postolju (video/foto)

BJJ Arena Visoko opet na postolju

Prošlog vikenda, na takmičenju „Bjj Pannonia Open“ održanom u Tuzli, klub „BJJ Arena Visoko“ je imao četiri predstavnika koji su ubilježili odlične rezultate odnijevši četiri medalje.
Naime, u kategoriji plavi pojas do 82,3kg, Haris Nukić je osvojio srebro, dok je Emin Osmanbegović osvojio bronzu. Također, u apsolutnoj kategoriji plavi pojas, Haris Nukić je osvojio bronzu, dok je u apsolutnoj kategoriji bijeli pojas Bakir Limo osvojio srebro.
Obzirom da su Haris i Emin tek odnedavno promovisani u plavi pojas, to ove uspjehe čini još značajnijim.
Brazilski Jiu Jitsu je borilačka vještina fokusirana na hvatove i borbu na tlu sa ciljem da se ostvari dominanta pozicija nad protivnikom, te koristeći tehnike gušenja ili poluga na zglobovima, protivnik prisili na predaju.
Treninzi se odvijaju u KSC „Mladost“ u Visokom, u prostorijama ex teretane, Ponedeljkom, Srijedom I Petkom u terminu od 20h do 22h. Treninzi za djecu Ponedeljkom i Petkom od 18:30 do 19:30h.
Svi koji su zainteresirani za ovaj sport, mogu saznati više i javiti se putem instagram i Facebook stranice bjj_arena_visoko.