Prva liga Federacije: U Kaknju napadnut sudija, razbijena mu arkada

Protekli vikend bio je dosta buran kada je takmičenje u Prvoj ligi Federacije BiH u pitanju. Naime, utakmica 25. kola Prve lige Federacije BiH između Rudara i Metalleghe BSI prekinuta je nakon napada na suca Olivera Kožula.

Gosti su vodili golom Lazara Vidića koji je poentirao iz penala u 47. minuti. Utakmica je prekinuta u 54. minutu zbog napada na glavnog sudiju (razbijena arkada od strane domaćih igrača nezadovoljnih sudijskom odlukom), a crveni karton dobio je domaći igrač Bajro Spahić.

Što se ostalih susreta tiče zanimljivo je bilo u Banovićima gdje se igrao derbi kola između Budućnosti i Goražda. Junak domaćeg sastava Anel Husić donio je minimalnu pobjedu svom timu golom u finišu prvog dijela meča i važne bodove Budućnosti u borbi za prvaka.

Važnu utakmicu u utrci za titulu izgubili su igrači Bratstva na svom terenu u Gračanici gdje ih je iznenađujuće minimalno savladala ekipa Radničkog, a gol odluke postigao je Terzić već u 10. minuti susreta.

Lider Mladost DK gostovala je u Bihaću kod Jedinstva, a utakmica je okončana rezulatom 1:1. Gosti su poveli preko Džafića u 58. minuti susreta, a već u narednom napadu domaćini preko Markovića uspjevaju poravnati na konačnih 1:1.

PIŠE: Mirza KADIĆ