Zmajići ostali bez EP: Danska bolja od bh kadeta, Vladan Lončar šest, a Eldar Bečak četiri gola

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela izboriti plasman na EP, obzirom da su poraženi od Danske…

U prvom dijelu kao i tokom cijelog meča igralo se izjednačeno sa obje strane, a tokom cijelog prvog poluvremena vodili su Danci, većinom po jedan i dva razlike, a samo su u jednom trenu vodili sa tri gola prednosti, da bi poluvrijeme završilo rezultatom 16:17 u korist Danske.

Početak drugog dijela bio je sličan dešavanjima iz prvog poluvremena, a Zmajići su do prvog vodstva stigli u 41. minuti kada smo poveli sa 23:22. Poveli smo i sa 24:23, i to sa igračem manje, ali su nam onda domaćini napravili seriju od četiri uzastopna gola, pa su otišli na 27:24 u 48. minuti, nakon čega je selektor Mrkonja pozvao minutu odmora.

Golom Hrstića smo uspjeli doći na 27:25, ali Danci su sa dva brza gola otišli na “+4”, prvi put na meču i to je bila naznaka da idu ka pobjedi. Minutu prije kraja smo uspjeli doći na “-2”, ali to je bio posljednji trzaj naše reprezentacije obzirom da je do kraja ostalo 50 sekundi. Do  kraja još jedan gol Danaca za konačnih 32:29.

Matej Hrstić je postigao  osam golova iz 21 pokušaja, dok je Vladan Lončar dodao šest golova iz 11 pokušaja, a Eldar Bečak je gađao četiri od pet.

Naravno našim kadetima treba čestitati na velikoj borbi i sjajnoj predstavi, tako da se nisu obrukali i izbranici Jasmina Mrkonje su na sjajan način predstavljali Bosnu i Hercegovinu, i naš rukomet sigurno ima svijetlu budućnost.