Holandiju u polufinale odvela Van Gaalova zlatna rezerva

Holanđani su tek nakon penala u četvrtfinalu izbacili reprezentaciju Kostarike, svakako najveće iznenađenje Svjetskog prvenstva u Brazilu.

Reprezentacija Kostarike, koju su svi otpisali prije nego je i počelo SP, iza sebe je ostavila bivše evropske prvake Italiju, Englesku i Grčku, a umalo je presudila i Holandiji večeras.

Penali su odlučivali, a tu je više sreće imala Holandija.

Na portalu “Dnevnog avaza” ste mogli pratiti najzanimljivije detalje utakmice.

Holandija je pobijedila nakon boljeg izvođenja penala.

Michael Umana nije iskoristio penal. Pucao je snažno u donji desni ugao, ali je golman to nevjerojatno obranio.

4:3 – Dirk Kuyt je poslao golmana u krivu stranu i mirno zabio penal. Pucao je u donji lijevi ugao.

3:3 – Christian Bolanos je mirno realizirao penal. Precizno je pucao uz lijevu stativu, tako da je golman ostao nemoćan.

3:2 – Wesley Sneijder je mirno realizirao penal. Precizno je pucao uz lijevu stativu, tako da je golman ostao nemoćan.

2:2 – Geancarlo Gonzalez je mirno realizirao penal preciznim šutem uz desnu stativu. Lijepo izvedeno!

2:1 – Arjen Robben je mirno realizirao penal. Precizno je pucao uz lijevu stativu, tako da je golman ostao nemoćan.

Bryan Ruiz nije iskoristio penal. Pucao je snažno u donji desni ugao, ali je golman to nevjerojatno obranio.

1:1 – Robin van Persie je zabio iz penala. Poslao je loptu u jednu, a golmana u drugu stranu.

0:1 – Celso Borges je zabio iz penala. Poslao je loptu u jednu, a golmana u drugu stranu.

Gotovi su produžeci. Gledat ćemo penale.

Holandija uzvraća. Wesley Sneijder je primio dobar pas u na rubu šesnaesterca i pucao snažno po golu. Nije imao sreće, pogodio je prečku.

U 117. minuti prva prilika na utakmici za Kostariku. Marcos Urena je uzeo loptu i cik-cak prošao kroz obranu. Na kraju je pucao nisko u lijevu stranu gola, ali mu je šut savršeno obranio Jasper Cillessen.

Završen je prvi produžetak. Sve su izvjesniji penali.

U 94. minuti ista priča isti ishod. Ron Vlaar je pobjegao svom čuvaru nakon kornera, ali je njegov udarac glavom u lijevu stranu gola sjajno obranio golman.

Završen je regularni dio susreta. Iako su Holanđani imali bezbroj velikih prilika rezultat je ostao na kraju 0:0. Gledat ćemo produžetke.

Ponovo nesreća za Holandiju. Robin van Persie je primio tačan pas u šesnaestercu i odmah pucao. Nije imao sreće, jer je njegov projektil pogodio samo okvir gola. Mogao je to biti lijep gol.

Dvije minute poslije opet Holandija prijeti. Robin van Persie je primio u petercu centaršut iz slobodnog udarca i sjajno opalio nisko po sredini gola, ali je još bolje to obranio Keilor Navas.

Osam minuta prije kraja napokon ozbiljnija prilika. Opet za Holandiju. Wesley Sneijder je sjajno izveo slobodnjak s otprilike 26m. Ovaj odličan šut golman sigurno ne bi mogao obraniti, ali je pogodio samo lijevu stativu.

Nevjerovatno loša utakmica u nastavku. Bez izrazitih prilika.

Totalno nezanimljivo prvi dio drugog poluvremena. Čini se da ijedni i drugi ne žele primiti pogodak.

Završeno je skromno prvo poluvrijeme. Holandija je imala daleko više od igre, a igrači Kostarike nisu uputili niti jedan šut po golu u prvom dijelu susreta.

Nova šansa za Holandiju. Wesley Sneijder je izveo slobodnjak s 25m. Pucao je u lijeve rašlje, ali je Keilor Navas bio spreman i obranio mu šut.

U 22. minuti prva prilika na susretu za Holandiju. Keilor Navas odlično brani pokušaj koji je sam sebi stvorio Robin van Persie. Oslobodio je sebi malo prostora unutar šestnaesterca i uputio brzu loptu po podu posredini gola.

Početak utakmice protiče u ispitivanju snaga bez ozbiljnijih prilika. Kontrolu igre imaju Holanđani.

Večerašnju utakmicu će suditi Ravsan Irmatov.

Sastavi

HOLANDIJA: Cillessen, Martins Indi, Vlaar, de Vrij, Blind, Sneijder, Wijnaldum, Kuyt, Depay, van Persie i Robben.

KOSTARIKA: Navas, Acosta, Gonzales, Umana, Gamboa, Tejeda, Borges, Diaz, Ruiz, Campbell i Bolanos.