Zrinjski “razbio” Slogu i plasirao se u finale Kupa BiH

Fudbaleri Zrinjskog slavili su u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa BiH, na stadionu “Pod Bijelim brijegom”, protiv ekipe Sloge iz Doboja rezultatom 3:0 i tako se bez mnogo problema plasirali u finale.

Podsjetimo, prva utakmica ova dva rivala završena je rezultatom 0:0.

Sjajna igra Zrinjskog

Poveli su u 40. minuti  kada je Ilinković centrirao s lijeve strane a loptu nije niko dirao i ona je završila u mreži gola Sloge.

Zrinjski je poduplao prednost u 57. minuti nakon lijepe akcije. Malekinušić je ubacio loptu s desne strane, Ćuže se dobro snašao na drugoj stativi i pogodio za 2:0.

Nakon toga su igrači Zrinjskog nastavili napadati gol Sloge, pa su u 63. minuti stigli i do trećeg gola. Treći pogodak za Zrinjski je postigao Nardin Mulahusejnović.

Ko će osvojiti Kup BiH ?

Zrinjski se ovom pobjedom plasirao u finale Kupa Bosne i Hercegovine. Tamo ga očekuje jako zanimljiv okršaj protiv fudbalskog kluba Borac, koji se u finale plasirao tako što su pobijedili Široki Brijeg ukupnim rezultatom 5:2.

Borac igra jako dobro ove sezone i trenutno zauzima prvo mjesto Wwin lige Bosne i Hercegovine, dok se ekipa Zrinjskog nalazi na drugom mjestu.