Preokret Portugala u Luksemburgu, Belgija ponizila Bjelorusiju

Susreti trećeg kola u grupama E i H

U drugoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za SP, Portugal je slavio u Luksemburgu nakon preokreta s 1:3.

Luksemburžani su iznenađujuće poveli golom Žersona Rodrigeza (Gerson Rodrigues) u 30. minuti.

Portugalci su izjednačili u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena, a strijelac je bio Diogo Žota (Jota).

U nastavku potpuni preokret. Prvo je Kristijano Ronaldo (Cristiano) u 51. minuti pogodio za vodstvo Portugala, čiju je pobjedio golom u 80. minuti ovjerio rezervista Žoao Palhinja (Joao Palhinha).

Belgija je u okviru grupe E savladala Bjelorusiju s čak 8:0.

Po dva gola dali su Hans Vanaken – 17’, 89’ i Leandro Trosard (Trossard) – 38’, 76’, dok su po jedan postigli Miči Bašuai (Michy Batshuayi) – 14’, Žeremi Doku (Jeremy) – Denis Prae (Dennis Praet) – 49’ i Kristijan Benteke (Christian) – 70’.