Premijer liga BiH: Sarajevo izgubilo u Bijeljini, pobjeda Borca i Zvijezde

Nogometaši Fudbalskog kluba Sarajevo izgubili su od bijeljinskog Radnika s 2:1 u posljenjem kolu jesenjeg dijela BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine. Sarajevo, koje još uvijek zauzima prvo mjesto na tabeli, propustilo je priliku da pobjedom osigura tri boda koja bi mu osigurala naslov jesenjeg prvaka. Sarajevski tim će sada morati čekati rezultat sutrašnjeg derbija između gradskog rivala Željezničara i Širokog Brijega.
Ukoliko tim s ”Grbavice” pobijedi u tom susretu preuzet će prvo mjesto na tabeli i osvojiti jesenji dio prvenstva. Golove za Radnik postigli su Basara (51. minut) i Nikić (77.), dok je strijelac za Sarajevo bio Hadžić u 87. minutu susreta.
U ostalim današnjim susretima koji su počeli u 13 sati Rudar je savladao Gradinu s 4:0, Zvijezda je slavila protiv Travnika s 3:1, dok je Borac pobijedio GOŠK s minimalnih 1:0.
Danas u 16 sati bit će odigran susret Čelik – Olimpic, dok su sutra na rasporedu utakmice Zrinjski – Velež (13.00), Slavija – Leotar (13.00) i Željezničar – Široki Brijeg (19.00)