Premijer liga BiH: Pet utakmica, pet golova

Pet utakmica drugog kola Telecom Premijer lige nisu ponudile dobar nogomet i mnogo golova. Sloboda je na Tušnju minimalno pobijedila Čelik, Olimpic je slavio u gostima protiv Viteza kao i Zrinjski protiv Drine, Velež – Mladost i Zvijezda – Travnik odigrali su bez golova.

Vitez – Olimpic 0:1

Vukovi s Otoke otputovali su u Vitez nadajući se da će u drugom kolu upisati prvi premijerligaške bodove. Pobjedu u gostima najavio je Muhamed Subašić golom u 12. minuti susreta.

Vidović je mogao izjednačiti u Vitezu, ali nije uspio savladati Oštrakovića.

Velež – Mladost 0:0

Veziri su nakon prvog kola imali tri boda iz minimalne pobjede protiv Drine iz Zvornika.

Mladost je u Mostar također stigla sa pobjedom na otvaranju Premijer lige od 3:0 protiv Borca.

Iako su domaći konstantno napadali gol gostiju, realizacija nije bila konkretna te se na odmor otišlo bez golova.

Hajdarović je mogao Rođene dovesti u vodstvo, ali odličnu šansu nije uspio pretvoriti u gol.

Zvijezda – Travnik 0:0

Travniku ne cvjetaju ruže na početku nove sezone. Poraženi su na Piroti gdje su imali dva crvena kartona.

Slično je počelo i u Gradačcu nakon što je Ribić zaradio isključenje. Zvijezda je mogla do vodstva, ali je šut Gadže iz slobodnjaka završio na stativi gola Travničana.

Drina – Zrinjski 1:2

Prvak Bosne i Hercegovine remizirao je u prvom kolu protiv Slavije u Foči 0:0. U Zvornik su otišli po bodove i poveli su u 33. minuti golom Pehara nakon lijepe akcije.

Pred kraj utakmice, Nikolić je uspio savladati Maksimovića za vodstvo Zrinjskog od 2:0. Ubrzo su domaći igrači postigli utješni gol za 2:1.