Željezničar – Borac 1:1

Borbeni Željezničar u 88. minuti ostao bez pobjede protiv Borca
Kulašin zabio protiv bivšeg tima za bod na Grbavici

Željezničar je u 1. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekao aktuelnog prvaka Borac iz Banja Luke, a na kraju u jednoj jako dobroj utakmici pobjednika nije bilo, 1:1.

Željezničar je otvoreno ušao u ovaj meč. Mladi tim kojeg je izveo Tomislav Ivković borio se žestoko za svaku loptu i Željezničar je bio opasniji u uvodnim minutama.

Međutim, ozbiljne šanse su u prvom poluvremenu izostale sa obje strane. Bilo je tu nekoliko pokušaja, ali ništa što bi zabrinulo oba golmana.

A onda u 43. minuti Grbavica je skočila na noge. Plavi su došli u vodstvo, a za vodstvo domaćeg tima od 1:0 pogodio je Petar Bojo.

Veznjak Plavih se dobro snašao pored uspavane odbrane Borca. Šutirao je i matirao Ćetkovića za prednost od 1:0, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Marko Maksimović na otvaranju drugog poluvremena pravi tri izmjene. Ćosić, Zakarić i Moraitis su dobili šansu i bilo je jasno da Borac kreće ofanzivnije u nastavak meča.

Međutim, aktuelni prvak Bosne i Hercegovine bio je bezidejan u fazi napada, a sa druge strane Željo je itekako opasno prijetio. Dva puta je pokušao Juričić, nije uspio povećati prednost domaćeg tima.

Tek u 75. minuti gosti iza Banja Luke stvaraju veliku šansu. Centaršut Zakarića odlazi tik pored stative domaćeg gola i domaći tim je u tom trenutku pogledala sreća.

Željezničar se očekivano povukao u finišu meča. Borac je kontrolisao loptu, ali gosti nikako nisu mogli da nađu put do gola večeras jako dobre odbrane Željezničara.

Ipak, u 88. minuti meča Borac dolazi do boda. Udarac Moraitisa brani Bender, a zatim dojučerašnji fudbaler Željezničara Enver Kulašin šalje loptu u mrežu za izjednačenje rezultata na 1:1, a to je bio i konačan rezultat susreta.

Borac je doduše mogao i do pobjede u nadoknadi, ali Bender je čudesno zaustavio udarac Gorana Zakarića iz slobodnog udarca.

Premijer liga BiH, 1. kolo:

Željezničar: Bender, Malić, Subašić, Mujezinović, Juričić, Vrhovac, Drina, Blažević, Bojo, Beća, Mekić.

Borac: Ćetković, Ćorić, Begić, Vojnović, Subić, Čavić, Vranješ, Meleg, Milojević, Živković, Vušurović.