Košarka: Igokea i Široki u finalu KUP-a BiH

Košarkaši Igokee i košarkaši Širokog Brijega su u finalu KUP-a BiH.

Košarkaši Igokee su došli do laganog trijumfa nad mostarskim Zrinjskim. Konačan rezultat je glasio 96:51. Pobjednik se zna praktično već nakon prvog poluvremena meča. Igokea je dobila prvu četvrtinu igre rezultatom 24:18, da bi onda u drugoj bili bolji rezultatom 22:9 i na poluvremenu imali prednost od 19 poena.

Rezultat je glasio 46:27. Dobijaju i treću četvrtinu igre i to rezultatom 23:13 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali prednost od 29 poena. Do kraja su mirno i rutinski priveli meč kraju. Predvodio ih je sjajni kanadski šuter Bredy Heslip sa 32 poena, dok je Dušan Katnić ubacio 14 poena. U redovima mostarskog tima jedini dvocifreni igrač je bio Vedran Princ koji je imao 12 poena, te po 3 skoka i 3 asistencije.

Košarkaši Širokog su u vrlo uzbudljivoj završnici porazili Sparse rezultatom 66:63 u drugom meču polufinala Kupa Bosne i Hercegovine. Bila je ovo rezultatski vrlo tijesna utakmica, ali su na kraju prošlogodišnji osvajači Kupa uspjeli doći do trijumfa. Široki je dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 19:18. Sparsi su u drugoj bili bolji rezultatom 16:12 i na poluvremenu imali prednost od tri poena. Rezultat je glasio 34:31 za Sparse.

Široki je odlično odigrao u trećoj četvrtini i pogodio par trica, te su dobili ovaj dio igre rezultatom 20:12. Na ulasku u posljednjih deset minuta su imali prednost od pet poena, a rezultat je glasio 51:46. Ulazili smo u sami finiš meča, a pobjednik se nije nazirao. Široki je imao prednost rezultatom 63:60, ali su Sparsi imali napad. Aleksej Nikolić pogađa tricu i rezultat je poravnat sa 63:63. Ipak, na drugoj strani Toni Katić pogađa jedan šut sa poludistance i Široki je imao prednost rezultatom 65:63.

Za Spars je pobjedu pokušao donijeti Nedim Buza, ali je naš seniorski reprezentativac promašio i Široki ide u finale. Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio upravo Toni Katić sa 18 postignutih poena, dok je u redovima domaćeg tima najbolju partiju pružio upravo Nedim Buza sa 16 poena, 8 skokova i 4 asistencije. Aleksej Nikolić je dodao 11 poena i 6 asistencija.