Širokog Brijega i Željezničara 1:0

Iskusni napadač pogodio je mrežu Vedrana Kjosevskog u 54. minuti, a asistent je bio Luka Menalo

Želja za pogotkom

Prvi susret polufinala Kupa BiH između Širokog Brijega i Željezničara igran večeras na stadionu Pecara zasluženo je pripao domaćem timu koji je trijumfovao s minimalnih 1:0.
Širokobriježani su posebno u drugom poluvremenu bili bolji protivnik, a s malo više koncentracije u završnici pobjeda je mogla biti i uvjerljivija.
I jedan i drugi protivnik tokom prvog poluvremena pokazali su želju za postizanjem pogotka, ali se mreže do pauze nisu tresle. U utakmici punoj tempa, u lijepom ambijentu viđena je u ovom periodu igre i poneka izgledna prilika. U 9. minuti monotoniju je razbio Wagner, da bi deset minuta poslije na drugoj strani pokušao Bogičević nakon centaršuta Zebe. Potom su šut isprobali i Zlomislić i Menalo, ali nijedan na muke nije stavljao gostujućeg golmana Kjosevskog. Najbolju priliku u prvom dijelu nakon pola sata igre propustio je Ivan Lendrić nakon centaršuta Miroslava Stevanovića s desne strane.
Do pauze je na drugoj strani mogao poentirati Wagner poslije centaršuta Menala iz kornera s desne strane, ali se rezultat nije mijenjao. U nastavku prvi prijete domaćini, a prizeman šut Markovića iskosa s lijeve strane odbranio je Kjosevski. Golman Željezničara istakao se i u 53. minuti, kada je zaustavio šut Bralića nakon centaršuta Lončara s lijeve strane. Bio je to nagovještaj vodećeg pogotka Širokobriježana, koji je samo minutu kasnije na asistenciju Menala postigao Ivan Krstanović. Mogao je Krstanović već u narednom napadu postići i drugi pogodak, a i ovog puta spriječio ga je Kjosveski. U nastavku akcije, nakon kornera Wagner je promašio gol gostiju iz povoljne pozicije.

U 64. minuti Širokobriježani su ponovo opasni nakon kornera, i ovog puta centrirao je Lončar, a gol s pet metara promašio Boris Pandža. Prva iole ozbiljna situacija pred domaćim golom u nastavku susreta zabilježena je u 71. minuti, kada je Miroslav Stevanović šutirao traljavo i izborio samo korner. Petnaest minuta prije kraja rezervista Čabraja prebacio je gol nakon lijepe solo akcije. Potom je na drugoj strani Bilobrk odbranio šut Miroslava Stevanovića. Do kraja uzbuđenja nije bilo, pa Širokobriježani revanš dočekuju s jednim golom prednosti.

Stadion Pecara u Širokom Brijegu. Gledalaca: 4.000. Sudija: Edin Jakupović (Bihać).

Strijelci: 1:0 – Krstanović (54). Žuti kartoni: Bogičević, Musa (Željezničar).
Široki Brijeg: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić, Wagner (85. Ba-raban), Ćorluka, Menalo, Lončar (90. Kožul), Bralić, Krstanović (70. Čabraja), Marković. Trener: Goran Sablić.
Željezničar: Kjosevski, S. Stevanović, Marković (68. Radin-ović), Blagojević, Bogičević, Zakarić, Kerla, Zeba (77. Bekrić), Musa, Lendrić (85. Nikolić), M. Stevanović. Trener: Slavko Petrović.