Posušje pobijedilo Borac: Haos u borbi za opstanak, šest timova “spašava glavu”

PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Posušja pobijedili su Borac u meču 31. kola nogometne m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0, a nakon ovog duela nema sumnje da nas očekuje drama u posljednja dva kola u kojem će se šest timova boriti za opstanak.

Prvu šansu na meču imao je Borac preko Lukića, čiji je udarac s nekih 10-15 metara odbranio Kukić, da bi na drugoj strani uzvratio Rozić, no njegov udarac je otišao pored gola.

Ćetković dobrom odbranom spašava goste u 15. minuti nakon udarca Rozića, a na novu priliku čekali smo do 38. minute kada je Begić šutirao, ali je Ćetković opet odbranio. S rezultatom 0:0 se otišlo na odmor.

Odlučujući trenutak utakmice desio se u 72. minuti. Milanović je ubacio loptu, Kulašin loše reaguje i lopta se odbila do Brkovića, a nakon što je primio loptu, lijepim udarcem iz voleja poslao je u mrežu za vodstvo svog tima.

Nakon toga, Posušje se povuklo i čuvalo stečenu prednost, a na kraju su u tome i uspjeli te došli do devete pobjede u ovoj sezoni te brojke od 34 osvojena boda. Uz Posušje, 34 osvojena boda imaju Igman i Sloga, Tuzla City je prva iznad zone ispadanja sa 31 osvojenim bodom, koliko ima i Leotar, dok je na posljednjem mjestu, doduše s utakmicom manje protiv Širokog Brijega, Sloboda sa 29 osvojenih bodova.

Što se tiče Borca, oni će ostati na drugoj poziciji sa 55 osvojenih bodova, šest više od Sarajeva.