RukometSport

Njemačka u dramatičnoj utakmici izborila plasman u finale!

U prvoj polufinalnoj utakmici Evropskog rukometnog prvenstva u Poljskoj, Njemačka je poslije velike drame i nakon podružetaka pobijedila Norvešku sa 34:33.

Od samog početka se igalo gol za gol, a početnu prednost imala je Norveška sve do  12. minute kada su Nijemci golom Reichmana prvi put poveli na meču sa 5:6. Uslijedila su još tri brza gola Njemačke, koja je u 16. minuti imala ozbiljnu prednost od 5:9.

Ipak, ponovo je uslijedio period bolje igre Norveške, te su u 26. minuti uspjeli da poravnaju na 12:12, a na odmor se otišlo vodstvom Norveške 13:14.

I u nastavku se igralo gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a iako je Norveška u nekoliko navrata imala i ”+2” u 55. minuti rezultat je glasio 26:26. Tonnesen je pet minuta prije kraja vratio prednost Vikinzima, te je nakon nekoliko nesupješnih napada na obje strane Nijemcima na 30 sekundi prije kraja ostao napad da pokušaju izboriti produžetak.

Dahmke je pogodio sa lijevog krila i o pobjedniku je odlučivalo dodatnih dva puta po pet minuta. Raspoloženi su bili Reichmann i Hafner, pa je Njemačka u 65. minuti minimalno vodila sa 30:31. I drugi produžetak je bio u egalu, a kada se činilo da ćemo gledati penale Kai Hafner je pet sekundi prrije kraja pogodio za 34:33 i veliku pobjedu Njemačke.

Reichmann je briljirao sa deset golova, Hafner i Khuns su dali po pet, a Bjornsen je postigao osam golova za Norvešku.

U susretu za peto mjesto Francuska je bila bolja od Danske sa 29:26. Kounkoud je dao osam golova, a Sorhadino šest za Francuze, dok je Gerard sjajno branio i skupio je 20 intervencija. Na drugoj strani najbolji pojedinac bio je Christiansen sa sedam pogodaka.