Portugal razočarao na startu, Islanđanima historijski bod

U veoma zanimljivoj utakmici prvog kola grupe F Portugal i Island su podijelili bodove, a meč je okončan rezultatom 1:1.

Već u drugoj minuti Islanđanima se ukazala velika prilika, međutim šut Sigurdssona je zaustavio Rui Patricio. U 20. minuti u prilici je na drugoj strani Nani koji nije bio priseban, da bi potom za dvije minute dvije odlične prilike propustio Cristiano Ronaldo.

POGLEDAJTE VIDEO

Bio je to nagovještaj vodećeg gola Portugalaca, koji je u 31. minuti nakon asistencije Gomesa postigao Nani.

U šestoj minuti nastavka Birkir Bjaranson se odlično snalazi u kaznenom prostoru Portugalaca i poravnava rezultat. Iskoristio je centaršut Gudmondssona i pogodio za izjednačenje. Ovo je ujedno bio i prvi gol reprezentacije Islanda na Evropskim prvenstvima.

Potom su Gomes i Bjaranson propustili dobre prilike, da bi šest minuta prije kraja u mat situaciji loše reagovao Cristiano Ronaldo. Meč je zaključio prilikom Finnbogason.