Poljska – Slovačka 1:2

Euro 2020, grupa E

Fudbalska reprezentacija Slovačke  “iznenadila” je Poljsku i slavila sa 1:2 u prvom kolu EURO-a u okviru grupe E.

Poljska je bolje otvorila meč imala je nekoliko izrađenih akcija, više loptu u svom posjedu, ali odbrana Slovačke je bila koncetrisana.

U tom periodu, Slovaci su istrčali kontru i šokirali Poljake.

Mak je sjajno prošao dvojicu fudbalera Poljske šutirao i lopta je uz pomoć golmana i stative završila u mreži za veliko slavlje Slovaka i vodstvo od 0:1.

Nakon gola Poljska je imala još dvije šanse, međutim nedostaja je završnica.

Zaprijetili su Slovaci preko Hubocana pred kraj prvog poluvremena, ali na odmor se otišlo sa vodstvom Slovačke od 0:1.

Drugo poluvrijeme i start iz snova za Poljake. Nakon 30 sekundi igre, Rybus je ubacio loptu u šesnaesterac Slovačke, gdje se najbolje snašao Linetty i pogodio za 1:1.

Nakon toga mirniji period igre, sve do 62. minute. Tada je Krychowiak dobio drugi žuti karton, a Slovaci su igračku prednost na terenu krunisali u 69. minuti kada je Skriniar pogodio za 1:2.

Nakon drugog gola, Slovaci su mirno meč priveli kraju, dok su Poljaci porazom otvorili EURO i morat će se “vaditi” u mečevima protiv Švedske i Španije.

Inetresantno prva zvijezda Poljske Rober Lewandowski u ovom meču nije imao nijednu pravu priliku.

POLJSKA – SLOVAČKA 1:2 (Linetty 46'/Mak 18, Skriniar 69’)