-TopSLIDERukometSport

Sigurdsson preporodio rukometaše: Hrvatska ide na Olimpijske igre!

Fenomenalan nastup Hrvatske

Rukometaši Hrvatske savladali su u Hannoveru selekciju Njemačke rezultatom 33:30 i izvjesno su ostvarili plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Dovođenje Islanđanina Dagura Sigurdssona na klupu reprezentacije ispostavio se kao pravi potez Hrvatskog rukometnog saveza (HRS) jer je već u prvim akcijama nacionalnog tima vidljiv ogroman napredak u igri.

Hrvatska je na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Hannover očekivala sa strahom od neuspjeha, no na kraju ova selekcija gotovo sigurno ide u Pariz i samo joj neka luda teorija može pokvariti planove.

Protiv domaćina Njemačke Hrvati su odlično ušli u meč. Otvorili su susret s 4:0, a Nijemci do prvog pogotka dolaze tek u šestoj minuti preko Knorra.

Fenomenalno je Hrvatska izgledala na terenu u tim trenucima. Igrali su zaista sjajno, a Njemačka nije imala pravi odgvor, pa se na odmor otišlo vodstvo susjeda od 16:10.

Domaća selekcija bolje otvara drugo poluvrijeme. Igrao se jako brz rukomet u tim trenucima i u 39. minuti Nijemci su na minus tri nakon gola Heymanna (20:17) i Sigurdsson je morao reagovati minutom odmora.

Nije to previše promijenilo stvari na parketu. Njemačka u 44. minuti preko Kohlbachera dolazi po prvi put na minus dva, a za Hrvate je nezaustavljiv bio Uscins koji je u tim trenucima pogađao sve.

Ipak, Hrvatska je golom Duvnjaka otišla ponovo na četiri razlike u 53. minuti 29:25, a Nijemci ostaju bez Heymanna koji je isključen zbog starta nad Duvnjakom.

U tim trenucima legendarni Duvnjak je bio čovjek odluke. Pogađao je kad je trebalo i Hrvatka je stigla do pobjede koja je 99 posto vodi na Olimpijske igre.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ivan Martinović s osam golova, a toliko je na drugoj strani zabio Renars Uscins.

U posljednjem kolu kvalifikacionog turnira Hrvatska igra s Alžirom i veliki je favorit za trijumf.