Pobjeda mladih bh. košarkašica za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva

Na Evropskom prvenstvu B divizije za djevojke do 18 godina, koje se održava u Mađarskoj, reprezentacija BiH je savladala Austriju 70:55 (20:16, 14:4, 17:17, 19:18).

Od samog početka utakmice naša reprezentacija je vodila. Austrijanke su samo u jednom trenutku uspjele da nakratko povedu, ali su bh. djevojke do kraja prve četvrtine uspjele steći četiri poena prednosti 20:16.

Dominacija se nastavila i u drugoj četvrtine. Naše juniorke su podigle prednost na dvocifrenu razliku zahvaljujući sjajnoj odbrani. Dopustile su Austrijankama samo četiri poena u ovoj dionici, a na odmor se otišlo sa plus 14 u korist naših košarkašica 34:20.

Nastavak utakmice je donio izjednačenu košarku. Bh. košarkašice nisu dopustile Austrijankama da ugroze njihovo vodstvo, te su na kraju slavile pobjedu od 15 razlike.

Najefikasnije igračice BiH na ovoj utakmici bile su Džebo 20, A. Delić 14, Borić 9.

Ovom pobjedom BH reprezentacija je zauzela drugo mjesto u grupi i izborila plasman među 8 najboljih reprezentacija.