Visoko

Pobjeda košarkaša Visokog na gostovanju u Jablanici

U trećem kolu košarkaške A-2 lige grupa Jug, košarkaški Visokog su slavili pobjedu na gostovanju u Jablanici protiv drugog tima Turbine. Krajnji rezultat je glasio 80:55 za KK “Visoko”, čime je visočki tim upisao i drugu ovosezonsku pobjedu. Već u prvom poluvremenu gosti su ostvarili veliku prednost, pa je u jednom trenutku bilo +17 za KK “Visoko” (34:17), ali do kraja poluvremena, najviše zahvaljujući sjajnom 13-godišnjem Benjaminu Teletoviću (sinu nekadašnjeg kapitena bh. reprezentacije Mirze Teletovića) domaći tim je sa nekoliko trica smanjio zaostatak te se na odmor otišlo sa samo +5 za goste (38:33).

Ipak, u nastavku meča visočki košarkaški su pokazali da imaju mnogo više iskustva te su brzom serijom 13:2 stigli na 51:35, a nešto kasnije i do 61:48, čime je već bilo jasno da mladi tim Turbine teško može da izbjegne poraz. U posljednjoj četvrtini domaćinu je dozvoljeno da postigne samo sedam poena, te je na taj način KK “Visoko” ostvario još jednu ubjedljivu pobjedu nakon što je u prošlom kolu savladana ekipa “IUS Wolvesa” u Visokom rezultatom 90:69. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je dvojac Bečirhodžić – Sadiković, ubacivši po 16 poena.

KK “VISOKO”: Bečirhodžić 16, Rističević 6, Vranić, Adin Kevrić, Sadiković 16, Rizvanović 8, Karalić 12, Čelik 12, Muhić, Drpljanin 10. Trener Eldin Neimarlija.

U narednom, 4. kolu, visočki tim će u KSC “Mladost” dočekati ekipu Ilidže. Meč će biti odigran narednog vikenda, najvjerovatnije u nedjelju 14. novembra.