Pobjeda Bosne i Hercegovine protiv Izraela 3:1

Kvalifikacije za EURO 2016. godine u Francuskoj

FENOMENALNA PARTIJA ZMAJEVA Dva Edina pogađala za veliku pobjedu Bosne i Hercegovine protiv Izraela

Naša reprezentacija je slavila protiv Izraela rezultatom 3:1, sasvim zasluženo. Tokom svih 90. minuta smo igrali bolje, stvarali više šansi, dok se Izrael branio i iz kontri prijetio našem golu.

Ipak šok se desio u 40. minuti u jeku napada naše selekcije. Nakon jednog kornera, loša intervencija naše odbrane, koju koristi Ben Haim i pogađa za vodstvo od 1:0.

Ipak svega minut kasnije Višća pogađa za izjednačenje na asistenciju Pjanića. U finišu prvog poluvremena Džeko je donio preokret nakon što je pogodio iz jedanaesterca.
U drugom poluvremenu smo gledali mnogo sigurniju utakmicu, kontrolisali smo sredinu terena, a nagrada je stigla u 75. minuti kada je Višća ponovo pogodio za veliko vodstvo i pobjedu od 3:1.

Naša reprezentacija sada ima 8 bodova na svom kontu i samo je jedan bod iza Izraela. Sljedeću utakmicu Zmajevi igraju protiv Belgije.