Hrvatska u Sloveniji pala bez ispaljenog metka, velika pobjede Srbije i Crne Gore

Počele kvalifikacije za SP

Hrvatska koja je akutelni viceprvak svijeta je kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo počela porazom.

Hrvati su gostovali Sloveniji, a u komšijskom derbiju poraženi su s minimalnih 1:0. Vatreni su imali nešto više od igre, ali su domaći bili ti koji su ne kraju radovali.

Pobjednika na stadionu Stožice u Ljubljani je odlučio gol Lovrića iz 15. minute utakmice.

U drugom meču grupe H Kipar i Slovačka su odigrali 0:0, dok je Rusija pobijedila Maltu s očekivanih 1:3.

Veliku pobjedu ostvarila je Srbija koja je uspjela pobijediti Irsku sa 3:2. Vodili su gosti, ali su Vlahović i Mitrović s dva gola donijeli tri velika boda na startu kvalifikacija.

I Portugal je ugrupi A krenuo s pobjedom i to minimalnom nad Azerbejdžanom poslije autogola Medvedeva u 36. minuti.

Kvalifikacije je pobjedom startala Crna Gora koja je poslije preokreta sa dva gola Jovetića pobijedila Latviju s 1:2. U grupi G ranije je Turska bila bolja od Nizozemske s 4:2, a Norveška je pobijedila Gibraltar s 0:3.

Grupa D: Finska – BiH 2:2 i Francusak – Ukrajina 1:1.