Remijem u Mostaru Široki Brijeg postao jesenji prvak BiH

U derbiju 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski i Široki Brijeg odigrali su  0:0 i podijelili po bod, kojim će više zadovoljni biti gosti sa Pecare koji su tako postali jesenji prvaci naše zemlje. U Bijeljini Radnik i Olimpic su isto tako igrali neriješeno, a konačni rezultat je bio 2:2. Zvijezda je u Gradačcu savladala ekipu Mladosti iz Velike Obarske s 3:1.

U prilično nezanimljivom prvom poluvremenu najvažniji detalj viđen je u ranoj fazi utakmice. Igrao se dvanaesti minut kada je opravdano dosuđen jedanaesterac za Zrinski.

Stevo Nikolić je namjestio loptu te je pucao ravno u golmana Soldu koji je bez većih poteškoća odbranio udarac i sačuvao svoj tim.

Široki jenekoliko minuta kasnije mogao da dođe do prednosti , ali je Wagnerov udarac glavom završio malo pokraj stative Ratka Dujkovića koji je istrčao u prazno. Do kraja poluvremena su obje ekipe jalovo pokušavale doći do gola, ali niti jednoj ekipi to nije pošlo za nogom.

Široki je imao više od igre do kraja utakmice ali do pogotka gosti nisu uspjeli doći. Zrinjski je imao stopostotnu priliku u 80. minuti ali je nakon kontranapada Soldo fantastično reagovao i spasio svoj gol nakon udarca Blaića.

Široki Brijeg je ovim remijem došao do brojke od 34 osvojena boda i dočekat će nastavak sezone kao prvoplasirani tim tabele.

Premijer liga, 15. kolo:

Zrinjski-Široki Brijeg 0:0

Stadion: pod Bijelim brijegom; Gledalaca: 4.000; Sudija: Muamer Bureković (Zenica)

Zrinjski: Dujković, Radulović, Graovac, Simeunović, Crnov, Stojkić, Zlatić, Nikolić (Kordić), Petrak, Katanec i Đurić (Stojanović).

Široki Brijeg: Soldo, Pandža, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Ćorluka (Barišić), Kožulj (Plazonić), Brekalo, Buhač (Peko) i Marković.

U Banjoj Luci od 16 sati igraju Borac – Velež, dok se u nedjelju sastaju Slavija – Drina, Sloboda – Sarajevo, Vitez – Travnik i Željezničar – Čelik.

Autor: A. Vr. – avaz.ba