Pirija eurogolom odveo Klis u polufinale Kupa BiH!

Historijski uspjeh

Fudbaleri Klisa su kreirali pravu senzaciju nakon što su izbacili Zvijezdu 09 i plasirali se u polufinale Kupa naše zemlje!

Trenutno trećeplasirana ekipa Druge lige Federacije BiH grupa Jug ide u polufinale Kupa pobjedom nad Zvijezdom 09 rezultatom 1:0.

Otvaranje meča nije ponudilo mnogo, uglavnom se igralo na sredini terena i dosta tvrdo. Gosti su imali blagu terensku inicijativu, ali nisu uspjeli ozbiljno zaprijetiti.

Prva kakva takva prilika viđena je u 38. minuti kada je Kudra bio neprecizan. Samo dvije minute kasnije domaći dolaze do gola, koji će se kasnije ispostaviti kao ključni.

Pirija se kratko namještao, šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio same rašlje gola Avramovića. Fantastičan pogodak je to bio!

U nastavku se igralo dosta otvorenije. I jedni i drugi su imali svoje šanse.

Klis je pred sami kraj meča u 85. minuti mogao i do drugog gola, ali je stativa bila saveznik gostiju koji do kraja nisu uspjeli da se vrate pa se Klis tako plasirao u polufinale najmasovnijeg takmičenja u BiH.