Borac slavio na Pecari protiv Širokog i plasirao se u polufinale Kupa BiH

Banjalučani pobijedili sa 2:0

Fudbaleri Borca danas su na Pecari slavili protiv Širokog Brijega sa 2:0 i uspjeli su se plasirati u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Prvu ozbiljniju šansu vidjeli smo u 22. minuti kada je nakon kornera zaprijetio Ziljkić, ali je ostalo 0:0. No, samo šest minuta kasnije gosti su stigli do prednosti.

Nakon jednog centaršuta Mehanović je loptu glavom proslijedio Vranješu, a ovaj efektno pogađa za vodstvo Banjalučana od 1:0 na Pecari.

Borac je nastavio s odličnom igrom i četiri minute kasnije ponovo je stigao do gola. Ovaj put Ziljkić bježi odbrani domaćih i topovski šutira i pogađa u nebranjeni dio mreže gola Širokog za 2:0.

Široki Brijeg je u 37. minuti uspio postići gol preko Jurilja, ali je isti poništen zbog ofsajd pozicije.

Početkom drugogo poluvremena u dva navrata zaprijetio je Vranješ, ali je sada odbrana Širokog bila prisebnija i otklonila je opasnosti ispred gola. Široki je u 62. minuti došao do penala nakon što je Ikić srušen u kaznenom prostoru Borca.

Loptu je uzeo Jurilj, ali je Lakić odbranio njegov udarac. Lopta se ponovo odbila do Jurilja, ali ju je poslao preko gola i ostalo je 0:2 na semaforu.

Domaći su imali incijativu na sredini terena do kraja meča i nekoliko solidnih prilika, ali je u posljednjim sekundama Borac mogao i do trećeg gola, no Meleg je promašio penal i ostalo je 2:0. Banjalučani tako idu u polufinale Kupa BiH gdje su se pridružili Klisu i Tuzla Cityju.