Pioniri Sarajeva prvaci BiH

Pioniri Fudbalskog kluba Sarajevo osvojili su naslov prvaka Bosne i Hercegovine

Sarajevo je u revanš utakmica finala završnice prvenstva BiH za pionire danas na pomoćnom terenu stadiona “Asim Ferhatović Hase” pobijedilo dobojsku Slogu sa 6:2. Prvi meč završen je pobjedom Sloge 1:0.

Sarajevo je do prednosti došlo u 3. minuti preko Adnana Čerimića, a na 2:0 povisio je Muhamed Šabić u 10. minuti. Minutu kasnije Nenad Đurić smanjuje prednost Sarajeva, ali do kraja prvog poluvremena “bordo” tim postiže još tri pogotka preko Adnana Čerimića u 14. i Armina Imamovića u 16. i 31. minuti.

Dvije minute prije kraja prvog perioda igre Darko Karać postigao je drugi pogodak za gostujuću ekipu.

Jedini gol u drugom poluvremenu za ubjedljivih 6:2 u korist Sarajeva postigao je Armin Imamović u 61. minuti.

Pehare i medalje finalistima uručili su generalni sekretar Nogometnog saveza BiH Jasmin Baković i direktor sektora za takmičenje i upravljanje događajima Elmir Pilav.