Igman – Široki Brijeg 0:1

PREMIJER LIGA BIH

U prvo utakmici današnjeg programa Široki Brijeg je kao gost u Doboju kod Kaknja pobijedio (1:0) novog premijerligaša Igman iz Konjica.

Gol odluke postigao je Daniel Lukić u 55. minuti, nakon što se sjajno oslobodio svoga čuvara i pogodio za vodstvo, a kasnije će se ispostaviti i pobjedu.

Igman je u prvom poluvremenu bio mnogo konkretniji tim, stvorio nekoliko izglednih prilika, ali su mreže mirovale. Drugo poluvrijeme je bolje otvorio Široki, a u 55. minuti gosti su kaznili promašene domaćina.

Konjičani su i do kraja utakmice bili bolji protivnik, ali nisu uspjeli zatresti mrežu Širokobriježana.

Stadion u Doboju kod Kaknja. Gledalaca: 100. Žuti kartoni: Drljević, Duraković (Igman). Pejić, Bagarić, Lukić (Široki Brijeg).

IGMAN KONJIC: Ćeman, Alagić, Duraković, Dupovac, Velić, Bašagić, Bojo (od 89. Blagojević), Drljević (od 89. Bibić), Hrelja (od 46. Kašić), Jakupović (od 70. Hebibović), Ramić. Trener: Adnan Elezović.

ŠIROKI BRIJEG: Tomić, Medić, Valinčić, Mašić, Šuto, Knežević (od 67. Barišić), Ćavar, Pejić (od 90. Lasić), Vukoja (od 82. Prusina), Bagarić (od 67. Ljubić) i Lukić. Trener: Ivica Barbarić.