Prva liga FBiH: Bosna poražena u Banovićima

Fudbaleri Budućnosti u okviru 11. kola Prve lige FBiH ubilježili su pobjedu u Banovićima u susretu sa Bosnom iz Visokog.

Domaćin je u ovom susretu slavio sa minimalnih 1:0, a gol odluke viđen je u sudijskom vremenu, kada je Trumić poslao loptu iza leđa Bekana.

Najzanimljiviji susret gledali smo u Gračanici, gdje je Bratstvo remiziralo sa Travnikom (2:2).

Dženan Zajimović je u 32. minuti susreta postigao pogodak za vodstvo Travničana, a samo nekoliko minuta kasnije novi tuš za domaćina. Sabahudin Jusufbašić pogodio je s biječe tačke za 0:2. Ipak, Jasmin Mujkić je u 45. minuti smanjio na 1:2 te tako u finišu prvog poluvremena vratio tračak nade domaćinu.

Bratstvo je u nastavku susreta bilo dosta bolje, a ikanović je u 67. minuti postavio kako će se ispostaviti konačnih 2:2.

Velež je u Vrapčićima remizirao sa Čapljinom, odigravši 1:1. U prvom dijelu susreta nismo vidjeli pogotke, a onda je Papaz u 56. minuti postigao pogodak za vodstvo “Rođenih”. Ipak, desetak minuta posle, Leko je izjednačio na 1:1. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, iako je Velež imao nekoliko šansi za pobjedu.

Zvijezda je u Kaknju sa 0:1 savladala Rudar. Jedini gol na utakmici viđen je u 74. minuti susreta, kada je efektno pogodio Abid Mujagić.

Orašje, lider na tabeli uoči ovog kola, na svom terenu remiziralo je sa Bosnom Semom odigravši mršavih 0:0.

Gošk je u finišu susreta salvadao Radnički u Lukavcu, a jedini gol na susretu postigao je Mirsad Ramić u sudijskom vremenu.

Jedinstvo je u Bihaću sa 2:0 savladalo Slogu iz Simin Hana, a golove za Bišćane postigli su Nuspahić i Hodžić.